Temelleri 2008 yılında olarak atılan firmamız bağlı kuruluş ve iştirakleri ile inşaat, enerji, taahhüt, metalurji alanlarındaki faaliyetlerini 2019 yılında Yükseliş Enerji İnşaat Şirketine aktararak faaliyetlerini sürdürmektedir. Özellikle uzmanlaşmayı ve sürdürülebilirliği temel ölçütler olarak alan Yükseliş İnşaat, Tünel kalıp, Ahşap kalıp, Toplu konut, Baraj İnşaatı, Bina inşaatı, Cami inşaatı ve inşaatların diğer bileşenleri konusunda deneyimli inşaat mühendisleri kontrolünde çalışan inşaat ekiplerimiz, disiplinli ve düzenli çalışmalarıyla iş programında belirlenen süreler içerisinde, taahhüt ettiğimiz işleri standartlara ve projelerine uygun en son inşaat teknikleri kullanılarak aldığı işleri başarı ile tamamlamaktadır. Yapılacak işin büyüklüğüne ve teknik özelliklerine uygun her türlü iş makinası, inşaat malzemesi, ekipman ve iş gücü, işin gecikme olmaksızın sürdürülmesi için şantiyeye ulaştırılmaktadır. Şantiye yerleşimimiz iş güvenliği ve işçi sağlığına uygun şartlarda hazırlanıp çalışanların yaşam ve çalışma şartları güvence altına alınmaktadır.

 

Çalışmalarımız esnasında çevre ile ilgili şartlar kontrol edilip, gerekli önlemler alınarak çevre düzeninin yapılan işten olumsuz etkilenmemesine maksimum özen gösterilmektedir. Bunların dışında, yenilenebilir enerji, metalürji gibi alanlarda da yatırım süreci içinde bulunmaktadır.

 

Yükseliş, kuruluşundan bugüne kadar sosyal yardımlaşma, çeşitli eğitim bursları ve çevre-kültür alanlarında duyarlı hareket etmeye çalışmakta ve bu parantezde geleceğe yatırım yapmayı sürdürmektedir.